Kredi Sayfam

Az Riskli Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

Az Riskli Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

İnsanlar ülkemizde malum az ücretler karşılığında çalıştırıldığından dolayı, daha iyi imkanlar talep edenler bankalardan kredi çekmekte. Yapılan bu başvurularda bireylerin kredi notlarının oldukça büyük önem taşıdığı herkes tarafından bilinmektedir. Peki az riskli kredi notuna kredi veren bankalar hangileri? Kredi notuna bakılmaksızın kredi tanımlayan bankalar var mı? işte sizin için bu soruların cevaplarını derledik.

Kredi Notuna Bakmayan Bankalar

Kredi notlarının sorgulama işlemlerinin yapılmasının ardından bankalardan kredi başvurusu talepleri oluşturabilirsiniz. Bu nakit ihtiyacını karşılamak için alınan banka kredilerinde dikkat edilmesi gereken ilk şey, faiz oranlarının bilinmesidir. Şayet bankaları karşılaştırarak faiz oranlarını incelerseniz ve hesaplama yaparak bütçeniz için uygun krediyi belirlerseniz, sizler için daha iyi olacaktır. Sitemiz üzerinden az riskli kredi notuna kredi veren bankaları kolaylıkla bulabilirsiniz.

KKB verileri ile saklanılan ve Findeks üzerinden ve ya bankaların sms yolu ile  kredi notu sorgulama işlemlerini yürütebilirsiniz. Bankalara başvuru işlemlerini gerçekleştirmeden önce kredi notunuzu bilmeli ona göre hareket etmelisiniz. Bu sayede olası red cevabının da önüne geçmiş olursunuz. Aynı zamanda da kredi notunuz eğer düşük ise de bir takım yöntemler ile bu kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Kısa zaman için de kredi notunuzu yükseltip daha iyi koşullarda kredi çekme imkanınız bulunmaktadır.

Bilgi: Şubeye gitmeden kredi kullanmak için tıklayın

Her bankanın kendine göre farklı olan kredi prosedürleri bulunmaktadır. Bu şartları taşımanız halinde dilediğiniz zaman ihtiyaç kredisini ya da diğer kredileri kullanabilirsiniz. Akbanak, ING Bank, Garanti Bankası, QNB Finansbank özel banka olmasından ötürü kredi notu kapsamında kredi çıkartmaktadır. Bu kapsamda anlaşılacağı üzere kredi notu düşük olanlara yüksek faizli krediler tanımlanırken kredi notu yüksek olanlar için ise düşük faiz oranlarında krediler tanımlanır. Şayet kredi notu hakkında sorun yaşıyorsanız bu sorunun üstesinden nasıl gelmeniz gerektiği hakkında bilgi sahibi olmanız gereklidir. Bu bağlam da kredi notu yükseltme yollarını da deneyebilirsiniz. Hem anında kredi çekebilir hem de düşük faiz oranlarında kredi kullanım avantajlarını elde etmiş olursunuz.

Az Riskli Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

Başvurularda bankalar, kredi notlarını farklı açılarda incelemektedir. Riskli, az riskli, çok kötü, düşük, çok iyi gibi kavramlar ile banka personelleri bu durumları incelemektedir. Şayet sizlerde az riskli grupta yer alıyor iseniz muhtemelen pek çok bankadan kolay bir şekilde kredi çekebilirsiniz. Bankalar bana kredi vermiyor diyorsanız eğer, büyük bir ihtimal ile bir kamu bankasına başvurunuzu gerçekleştirmişsinizdir.

Bilgi: Askeri ücretli çalışanlar için çıkan kredi tutarını buradan öğrenebilirsiniz.

Kamu bankaları bilindiği gibi devlet himayesinde çalışmalarından ötürü risk almak istemezler. Bu nedenle de başvuruları titizlik içinde incelemektedirler. Başvurularda gerçekleşecek en ufak bir hatayı dahi red olarak yanıtlamaktadırlar. Fakat özel bankalar kar odaklı çalışmalarından dolayı daha çok kredi kullandırmak adına ufak hataları göz ardı ederler. Az riskli kredi notuna sahipseniz eğer özel bankalardan kolay bir şekilde kredi çekebilirsiniz. 1100 – 1499 arasında kalan kişiler, az riskli kredi notuna kredi veren bankalar kapsamında yer alır. Kredi risk gruplarında ise her bankanın farklı risk raporu bulunur. Pek çok banka kredileri cevaplarken bir tabloyu incelemeye alır. Bu incelemesinde de şayet 1200 üzerinde bir kredi notunuz bulunuyor ise o zaman büyük bir ihtimal ile sizlere kredi tanımlaması yapılabilir.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.