Kredi Sayfam

48 Ay Vadeli En Uygun 20 Bin TL Veren Bankalar

48 Ay Vadeli En Uygun 20 Bin TL Veren Bankalar

Kredi kullanmak günümüzde artık bir gereklilik halini aldı. Çünkü insanlar herhangi bir gayrimenkul alırken, evlenirken, okumak için ya da tatile çıkmak için kredi kullanabiliyor. Tabi bankaların da bu kredileri geri ödeme konusunda sağladığı bazı avantajlar bulunuyor. Önceden en fazla 24 aya kadar kullanılan ihtiyaç kredileri şimdilerde 36, hatta 48 aya kadar kullanılabiliyor. Durum böyle olunca da aylık geliri düşük kalan kişiler de kolaylıkla ihtiyaç kredilerinden faydalanabiliyor.

Öncelikle 48 ay vadeli ihtiyaç kredilerinin her bankanın ürünü olmadığını bilmek gerekiyor. Yanı her bankadan 48 ay, 4 yıl vadede kredi kullandırılmıyor. Şu anda yaklaşık 7 banka bu kredileri kullandırıyor. Bunlar;

  • Akbank,
  • Türk Ekonomi Bankası,
  • ING Bank,
  • Burgan Bank,
  • QNB Finansbank,
  • İş Bankası,
  • Denizbank,

Kimler 48 Ay Vadede 20 Bin TL Kullanabilir?

48 ay vadede ihtiyaç kredisi kullanmakla sıradan bir ihtiyaç kredisi kullanmak arasında aslında yalnızca vade farkı bulunuyor. Yani diğer tüm koşullar aynı. Bunlar;

  • Kişinin krediyi ödeyebilecek düzeyde, düzenli bir gelirinin olması,
  • Kişinin sigortalı olarak 6 aydır aynı iş yerinde çalışıyor olması,
  • Kişinin KKB puanının yeterli düzeyde olması,

Tabi bunun dışında kredi talebinde bulunacak kişinin bu krediyi ne amaçla kullanacağı da çok önlemidir. Yani kişi krediyi ne için kullanacağını net betan edemiyor ise krediyi kullandırıp kullandırmamak tamamen bankanın inisiyatifindedir. Bunun yani sıra eğer kişi maaş anlamında düşük bir gelire sahip ise ya da daha önce kullandığı kredili ürünler var ise kefil göstererek de bu kredilerde faydalanabilir. Görüleceği üzere 48 ay vadede kredi kullanma şartları ile sıradan bir kredi kullanmanın şartları değişiklik göstermiyor.

48 Ay Vadede 20 Bin TL İçin En Uygun Faiz Oranları

48 ay vadede 20 TL çekecek olan kişilerin aklındaki ortak soru ise en uyun faiz oranının hangi bankanın verdiğidir. Şu anda 20 bin TL krediyi en uygun faiz ile veren banka Türk Ekonomi Bankasıdır. TEB cepteteb ürünü ile yüzde 1.81 faiz oranı uyguluyor. 20 bin TL kredi 48 ayın sonunda 32.403 TL olarak geri ödeniyor ve aylık taksitler de 675 TL oluyor. TEB’i 1.89 faiz oranı ile ING Bank takip ediyor. Bu bankadan çekilen 20 bin TL ise 48 ayin sonunda 33.133 TL olarak geri ödeniyor. Bu kredinin aylık taksitleri ise 688 TL.

Burgan Bank da en uygun faizli kredi veren bankalardan biri. Faiz oranı ise 1.89. 20 bin TL kredi bu faiz oranı ile 4 yılın sonunda 33.029 TL olarak geri ödeniyor. Aylık taksitler de 688 TL şeklinde. QNB Finansbank da yine  anlamda en sık tercih edilen bankalardan bir tanesi. Bu bankanın faiz oranı yüzde 1.99. Aylık taksit oranı 705 TL. Toplamda geriye ödenen rakam ise 33.924 TL. Bu bankalar arasında en yüksek faizi veren yüzde 2.59 ile Denizbank. Aylık ödemeler ise 807 TL ve geriye ödenecek toplam tutar 38.858 TL.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.